ALTEZZOSO HAKKINDA

Altezzoso genlerinde 1960’ların ruhunu taşıyan, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan ve uzmanlık alanı deri eldiven olan lüks aksesuar markasıdır. Çarpıcı tasarım anlayışı, yüksek kalite standartları ve emek odaklı çalışması markayı ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir. Yılların vermiş olduğu deneyim ve tasarıma olan tutku, Türk ve İtalyan eldivenciliğinin rafine bir yansıması olan en üst kalitede eldivenlerin yaratılmasını sağlamaktadır. Renklerin göz kamaştırıcı güzelliğini sonuna kadar kullanıp sofistike, stil sahibi ve dikkat çekici aksesuarlar sunan Altezzoso, müşterilerine benzersiz bir deneyim sağlamaktadır. Tutkusunu Akdeniz’den, ismini ise İtalyanca ‘mağrur’ kelimesinden alan Altezzoso, 2013 yılında Ceyhun Pak tarafından maddi kaygılardan çok estetik idealler ve yok olmaya yüz tutmuş nesilden nesile aktarılan eldivencilik geleneğini devam ettirmek amacıyla kuruldu. Dünya çapında yüz kadar kalan old school eldiven ustalarından üçünü takımında bulunduran Altezzoso, yine yüksek kalite ve standartlarından taviz vermeden yüzyıllık geleneksel yöntemlerle ünlü moda markaları ve moda evlerinin eldiven koleksiyonlarını üretmektedir. Ürünlerinin her köşesinde hissedilen emeğin, sıradışı yaratıcılıkla buluştuğu Altezzoso; Türkiye’nin en iddialı deri eldiven markası ve üreticisi olarak anılmayı sonuna kadar hak etmektedir.

Image

Eldiven Üretim Hikayesi

VİZYON & MİSYON

Vizyon: Ürün, hizmet ve kalite çemberine verdiğimiz önemle, farklılıklar yaratarak, kalıcı üstünlük sağlamak, Altezzoso’yu Dünya çapında yaymak ve vazgeçilmeyen bir moda markası olarak yerleştirmektir. Misyon: Tasarımlarımız, deri seçimimiz, detaya verdiğimiz önem ve dikişte gösterdiğimiz ince özen ile müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını göz önüne alarak, öncü, yaratıcı çözümler ve müşterilerimize onları farklı kılacak değerde, kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktır.

Image

Altezzoso Dürüst Üretici Manifestosu

Hakiki deriden yüne, kaşmirden ipek astara kadar en iyi malzemelerle İstanbullu zanaatkarlar tarafından özenle üretilmiş deri eldivenlerimizle ellerinizi şık bir şekilde sıcacık tutun. Kadın ve erkek deri sürücü eldivenlerinden kış eldivenlerine, dokunmatik eldivenlerden uzun opera eldivenlerine kadar farklı renk ve modellerden birini seçin.